Reklam
Reklam
Şanlıurfa
17 Nisan 2024 - 13:47

Hilvan’ın değeri bilinmeyen tarihi mağaraları

17 Nisan 2024 - 13:47

Bilindiği üzere Şanlıurfa tarih boyunca birçok isimle anılan ender şehirlerden biridir, bu durum gösteriyor ki, onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış demek boşuna söylenmemiş. Şehrin bilinen o kadar çok değeri var ki, bir o kadar da bilinmeyeni var. Turizm haftası münasebetiyle paylaştığım bu fotoğraflar ve kısa bilgilerin detaylı hallerini daha önceki paylaşımlardan görebilirsiniz.

TAKİP ETTAKİP ET
Hilvan’ın değeri bilinmeyen tarihi mağaraları

Bilindiği üzere Şanlıurfa tarih boyunca birçok isimle anılan ender şehirlerden biridir, bu durum gösteriyor ki, onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış demek boşuna söylenmemiş.

Şehrin bilinen o kadar çok değeri var ki, bir o kadar da bilinmeyeni var. Turizm haftası münasebetiyle paylaştığım bu fotoğraflar ve kısa bilgilerin detaylı hallerini daha önceki paylaşımlardan görebilirsiniz.

İNKA ( İNİK ) MAĞARALARI

Yöre halkı tarafından bir çok efsanesi ve hikayesi anlatılan İnik mağaraları Urfa'nın kenarda köşede kalmış görülmeye değer zenginliklerinden bir yer.
Şanlıurfa Hilvan karayolundan yaklaşık 5 kilometre içerde, Yedikuyu köyü'nün kuzey doğusunda. Garoz köyü sınırları içinde

(Mehmet Sadık Alican)

1 / 8