Tozkoparan İskender: Zafer Filmi İle İzleyicileri İle Buluşuyor - İlk Fragman

27 Ağustos 2021 - 09:19
TAKİP ETTAKİP ET

Trt ekranlarında yayınlanan Tozkoparan dizisi bir sinema filmi ile sevenleri ile buluşuyor. "Tozkoparan İskender: Zafer" sinema filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Tozkoparan İskender: Zafer Filminin Konusu

Tozkoparan İskender ve dostları kendilerini 26 Ağustos’ta savaşın ortasında bulurlar. Mustafa Kemal Atatürk’ün Kocatepe’deki ünlü siluetini gören Tozkoparanlar, 26 Ağustos 1922 gününe, Kurtuluş Savaşı’nı başlatan Büyük Taarruzun tam ortasına düştüklerini anlarlar. Atatürk’ü gördükleri için heyecanlanan çocukların sevinci kısa sürer. Çünkü düşman, Türklerin savaşı daha başlarken kaybetmesi için hain bir tuzak kurmuştur. Düşmanın sabotajını fark eden Tozkoparanlar, aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’nın sonuçlarının değişeceğini de fark edip Türk askerine yardım etmek için kolları sıvarlar. Fakat düşmanın verdiği hasarı düzeltmek, düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Tozkoparanları pek çok tehlike beklemektedir. 
 

Tozkoparan İskender: Zafer filmi oyuncuları


Çağan Efe Ak
Yağız Kılınç
Leya Kırşan
Tuana Naz Tiryaki
Deniz Erayvaz
Yusuf Gökhan
Atalay
Burak Alkaş
Cem Uçan 
Eren Hacısalihoğlu
Şahin Kendirci 
Arda Kalaycı 
Balım Gaye Parlak
Serkan Şenalp

"Tozkoparan İskender: Zafer" filmi 30 Ağustos Pazartesi günü zafer bayramında saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.