Reklam
Reklam
Bugün

Şanlıurfa'da Su Samuru görüntülendi

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Su Samuru ailesi Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesine bağlı Uluyazı mahallesinde görüldü. Su Samuru ailesi bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye videoya alındı.

22 Mart 2023 - 23:18
TAKİP ETTAKİP ET

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Su Samuru ailesi Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesine bağlı Uluyazı mahallesinde görüldü.  Su Samuru ailesi bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye videoya alındı.

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesi sınırlarından geçen Fırat nehrinde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan su samuru ailesi ilk defa birden fazla üyesiyle görüntülendi.

SU SAMURLARI AVLANIRKEN GÖRÜNTÜLENDİ

Cep telefonu kamerasıyla görüntülenen Su Samuru ailesinin avladıkları balıkları yedikleri görüldü. Su Samuru ailesinin hallerinden oldukça memnun  oldukları dikkatlerden kaçmazken, onları kaydeden vatandaş rahatsızlık vermeden olay yerinden ayrıldı.

SU SAMURU NEDİR?

Sansargiller familyasından, nehir ve göl kıyılarında yaşayan etçil bir memelidir. Su kenarlarında kazdığı çukurlarda yaşar. Yuvası karada olmakla beraber girişi su altındandır. İçini kuru yaprak ve yosunlarla döşer. Ayrıca havalandırma deliği de bırakır. Uzun silindirik gövdeli, yassı kafalı, uzun bıyıklı, küçük kulaklıdır. Ayakları kısa, beş parmaklı ve kısmen perdelidir. Çoğunun rengi koyu kahverengidir.